AZ rolety, vrata s.r.o. výroba prodej montáž

az-rolety-vrata.cz/

 
Rychlé hledání    

Slunolamy

Slunolamy jsou elegantním řešení jak zabránit přehřívání místností, které bývá způsobeno přímým slunečním zářením. Slunolamy dokáží odstínit toto nežádoucí záření a propustí jen nepřímé sluneční světlo, které nemá na teplotu v místnosti takový vliv. Díky tomu bude v místnosti příjemná teplota a stále dostatek světla.

Slunolamy snižují příjem tepelné zátěže od slunečního záření například i na budovách s nízkou energetickou náročností či tam, kde se musí celoročně udržovat nízká teplota, jako jsou chladírenské objekty, výroba potravin, nebo sklady.

Výroba na míru dle vašich potřeb
Snadná údržba, dlouhá životnost a stálobarevnost. To jsou hlavní znaky slunolamů od nás. Nabízíme hliníkové či skleněné slunolamy různých tvarů a velikostí. Jsou lehké a nezatěžují tak statiku budovy, přitom jsou velmi pevné. Odolají dešti a jiné nepřízni počasí. Povrch lamel je snadný na údržbu.
V nabídce naleznete různé barevné provedení RAL. Tvarem i barvou můžeme slunolamy přizpůsobit fasádě budovy.

 

Slunolam horizontalní

Vodorovný systém 84R

 

Při stavbě či rekonstrukci domu vám ušetříme spoustu času
Vyrábíme rolety, vrata, žaluzie a další výrobky. Sladíme styl i barvu všech součástí vašeho domu. Ušetříte tím spoustu časů a starostí. Pouze jeden dodavatel, veškerou starost převezmeme my. Řešení na klíč a dle vašich představ!

Vertikální slunolamy
Vertikální slunolamy jsou umístěny před okna, nebo po celé fasádě a tak mohou sloužit jako fasádní systém. Používá se několik systému uchycení. Výhody jsou především v jednoduché konstrukci a široké škále využití či variabilitě.

Horizontální slunolamy
Slunolamy v horizontální poloze se umisťují nad jednotlivá okna, nebo v souvislé délce po fasádě, a tak chrání před přímým slunečním svitem nejen okna místností, ale téměř celou budovu.

Pevné slunolamy
Při instalaci pevných slunolamů, nastavíme lamely tak, aby co nejlépe vyhovovali vašim potřebám a klimatickým podmínkám budovy s ohledem na sluneční záření v dané lokalitě.

Pohyblivé slunolamy
Díky pohyblivým profilům slunolamu můžete měnit intenzitu zastínění dle vašich požadavků a v závislosti na aktuální klimatické podmínky. V létě tak mohou slunolamy účinně zabránit průchodu slunečních paprsků do interiéru. Naproti tomu v zimním období lze otevření slunolamů využít sluneční paprsky k ohřevu místností, což může snížit celkové náklady na vytápění.

 

Slunolam horizontalní

Vodorovný systém 84R

 

Posuvné panely slunolamů
Systémy posuvných panelů jezdí po fasádě z jižně a východně orientované strany budovy. Lze je využít i u domů s velkými prosklenými plochami orientovanými na Jich. Posuvné panely přinášejí pohodlí v možnosti regulace intenzity slunečního záření dle vašich požadavků. V případě silného slunečního svitu vám posuvné panely nastolí v místnosti příjemné prostředí bez ostrého světla.

Díky variabilitě slunolamů, lže zastínit téměř jakýkoliv prostor. A to včetně prostor kolem budov a prostranství, pro odpočinek a relaxaci.

Kromě vertikálního či horizontálního provedení, lze slunolamy umístit i v šikmé rovině, nebo je kombinovat.

Fotografie

slunolam_001 slunolam_002

AZ - rolety, vrata s.r.o. - garážová vrata, stínící technika, mříže, žaluzie

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované